Medycyna estetyczna

REWITALIZACJA SKÓRY

MEZOTERAPIA

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w rewitalizacji skóry, przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Mezoterapia stosowana jest zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce, znacząco i wszechstronnie polepszając kondycję skóry.

Umożliwia uzyskanie trwałego efektu odmłodzenia twarzy i ciała – wygładza i ujędrnia skórę oraz redukuje wszelkie jej niedoskonałości (cellulit, rozstępy, przebarwienia i inne). Zapobiega również wypadaniu włosów. Systematyczne wykonywanie zabiegu pozwala osiągnąć widoczne i długotrwałe efekty.

Istotą mezoterapii jest dostarczenie bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących. Dobrane przez lekarza bezpieczne preparaty, zawierające między innymi kwas hialuronowy, retinol, witaminę A, E, D, B2, B5, wstrzykiwane są w dolne warstwy skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. Ich zadaniem jest zintensyfikowanie mikrokrążenia w naczyniach krwionośnych. Preparaty zastosowane podczas zabiegu mezoterapii są dobrane odpowiedniego do celu i miejsca zastosowania.

Rewitalizacja kwasem hialuronowym

Twarz lub oczy Cena: 1200 - 2400 zł

Osocze bogatopłytkowe

to biostymulacjia komórek skóry dająca długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Zabieg polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta, a następnie podanie go w skórę za pomocą iniekcji. Krwinki płytkowe uwalniają podstawowe czynniki wzrostu oraz białka odpowiedzialne za adhezję komórkową.

Osocze bogatopłytkowe

można wstrzykiwać na różne sposoby, z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź tez liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.
Regeneracja komórek polega na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych zawartych w osoczu bogatopłytkowym.


Podając go pobudzamy komórki własnego organizmu dając im sygnał do odnowy i rewitalizacji. Metoda działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

 • pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • wspomagają proces angiogenezy – tworzenia nowych naczyń krwionośnych,
 • aktywują mezenchynalne komórki macierzyste do namnażania,
 • Prowadzi to do regeneracji, odnowy i nawilżenia skóry. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji. W wyniku takiej terapii skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Kiedy stosujemy osocze bogatopłytkowe:

 • oznaki starzenia skóry (zmarszczki, fałdy wiotkość, zmniejszona gęstość skóry),
 • fałdy nosowo- wargowe,
 • kurze łapki i cienie pod oczami,
 • nadmierne wypadanie włosów, łysienie typu męskiego,
 • blizny potrądzikowe,
 • po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej,
 • nadmiernie wysuszona skóra.

Terapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest dla osób, których skóra wymaga intensywnej odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty. Jest to metoda absolutnie naturalna i w 100% biokompatybilna z twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym:

 • remodeling włókien kolagenowych,
 • wygładzenie zmarszczek i fałd- wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry,
 • rewitalizacja, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
 • poprawa ukrwienia, dotlenienie i odżywienie skóry.

Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu. Pierwsze widoczne efekty widoczne są po 2 tygodniach. Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego daje doskonałe rezultaty w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów.

Angel system

To system, który różni się od innych systemów osocza bogatopłytkowego większym stężeniem płytek krwi i czynników wzrostu.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (w zależności od okolic ciała)

Cena: od 1600 zł
Wypełnianie i wolumetria twarzy, szyi i dekoltu Cena: od 2500 zł

MODELOWANIE TWARZY/WYPEŁNIANIE BRUZD

WYPEŁNIENIA (PRINCESS, VOLUME, JUVEDERM, OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE, Nici PDO)

Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku - kilkunastu miejscach. Zabieg jest mało odczuwalny – stosuj się znieczulenie miejscowe. Nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Jeśli czasem pojawi się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, zniknie po 2-3 dniach.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie preparatu wydłuża ten czas. Dobór preparatu zależy od miejsca w jakim ma być użyty oraz efektu jaki mamy uzyskać.

Cena:
Modelowanie/konturowanie i powiększanie ust od 1200 zł/amp.
Modelowanie policzków od 1200 zł/amp.
Modelowanie owalu twarzy od 1200 zł/amp.
Bruzdy nosowo- wargowe od 1200 zł/amp.

Bruzdy marionetki 1500 zł
Zmarszczki palacza nad górną wargą 600 - 900 zł

 

Osocze bogato płytkowe:

wypełnianie i wolumetria twarzy, szyi i dekoltu od 2500 zł

Nici PDO Cena uzalezniona od rodzaju i ilości nici 300 zł-800zł za nić

USUWANIE ZMARSZCZEK

TOKSYNA BOTULINOWA

Zabieg polega na ostrzykiwaniu twarzy toksyną botulinowa, w celu zablokowania przekaźnictwa nerwowo – mięśniowego. Efektem jest całkowite lub częściowe spłycenie istniejących zmarszczek. Dodatkowo, terapia zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek mimicznych. Rezultaty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy.
 

Cena:
Lwia zmarszczka od 600 zł
Kurze łapki od 600 zł
Lifting botoxowy górnej części twarzy od 800 zł
Poprawa owalu twarzy 800 zł
Szyja 400 - 800 zł

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Gdy zawodzą preparaty stosowane zewnętrznie, skutecznym sposobem zmniejszenia nadmiernego pocenia się jest ostrzyknięcie danej okolicy toksyną botulinową (pachy, dłonie, stopy). Po zastosowaniu toksyny botulinowej dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Zabieg ten jest skuteczny u około 80% osób.

Cena:
Pachy 1600 zł
Ręce 1600 zł
stopy 1800 zł
Inne partie (cenę ustala lekarz) 800 - 2000 zł

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

AQUALYX – LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). 

Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy.  
Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. 

Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.
 

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. 

Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu.

Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Wskazania:

 • Okolice ciała jakie można poddać zabiegowi:
 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • pseudoginekomastia męska
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)
   

Korzyści:
Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

CENA: od 360 zł